Domáca vodáreň VB 25/1500

Eshop dočasne nedostupný
Výrobca: Elpumps
Katalógove číslo: 467646745
Skladom: Áno
Dotaz k produktu
Domáce vodárne značky Elpumps spĺňajú všetky potreby na to, aby ste mohli vyriešiť zásobovanie domu a záhrady pitnou vodou alebo úžitkovou vodou. Domáce vodárne obsahujú tiché motory s výkonom minimálne 900 W. Takto silný motor má dobrú výkonovú rezervu na to, aby neprišlo k preťaženiu a prehriatiu. Vonkajšie a vnútorné časti sú z antikorózneho materiálu. Taktiež môžete voliť medzi tlakovou nádobou s objemom 25 l alebo 50 l. Stabilita stroja je zaistená opornými nohami. Dodatočne môžeme vybaviť vodárne predfiltrom 1l a ochranou proti chodu naprázdno. Pri modeloch vodární VBP sa už používa čerpadlo s integrovaným predfiltrom s objemom 2 l. 

Technika:
 
Čerpadlo má samonasávaciu konštrukciu, tj. pri uvedený do používanie je nutné naplniť iba samotné čerpadlo. Konštručné prvky čerpadla sú z odolného plastu, takže nehrozí korózia. Skriňa čerpadla je vyrobená z liatiny alebo z špeciálne odolného plastu (model VBP). Čerpadlo má hriadeľ, ktorý je utesnený axiálnym tesnením s keramickou vložkou. Modely vodární ,,B,, majú mosadzné obehové koleso heavy duty, ktoré má vynikajúce antikorózne parametre. Motor je hermeticky utesnení proti vniknutiu vody a ochránený tepelnou poistkou. Tlaková nádoba je z hrubostenného plechu (pri modele VBP z antikkora) a zvarovaná na roboticko automatických linkách. Vo vnútri nádoby sa nachádza gumová výstelka. Preto je dohľad nad bezpečnosťou pri prevádzke vysoká a tesnosť nádoby 100 %. Nádoba obsahuje tlakomer pre kontrolu tlaku a hydrokontrolu pre automatické spínanie čerpadla. Hodnotu tlaku sa nastavuje podľa potreby. 

Technické parametre:
Menovitý výkon 1 500 W
V/Hz 230/50
Max. čerpací výkon 6 300 l/hod
Max. výška 48 m
Max. výška nasávania 9 m
Max. tlak 4,8 bar
Objem tlakovej nádoby 25 l
Priemer závitu 1“
Kabeláž H07 RNF, 3 × 1 mm2
Dĺžka kábla 1,2 m
Max. teplota média 35 °C
Veľkosť balenia 520 × 280 × 570 mm
Hmotnosť 22 kg

Možnosti využitia:
  • Po otočení vodovodným kohútikom vodáreň pripojená na zdroj vody, nádrž s vodou a pod. sama zopne a vytlačí vodu k odbernému miestu.
  • Zaistenie domácnosti pitnou alebo úžitkovou vodou – zavlažovanie, WC splachovače, vodovodné batérie, práčky a pod.
  • Podpora vodovodnej siete.
  • Odber dažďovej vody z nádrží, cisterien.